3xMistrzostwo = Wombaty Warszawa

Niedziela 20 października 2019 r. – FINAŁ WLF IV

Na obiekcie MOSiR Ząbki stawiły się 4 najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym: #1 Dzbany Warszawa, #2 Wombaty Warszawa, #3 Dukes Ząbki oraz #4 Clockwork Orange Warszawa.

W pierwszym Półfinale Mechaniczne Pomarańcze podejmowały Dzbany z Warszawy. Przez pierwszą połowę nic się nie wydarzyło i na tablicy po gwizdku kończącym połowę widniał wynik 0 do 0. W drugiej połowie to zawodnicy z pod herbu Dzbana zmotywowali się bardziej i zdobyli dwa przyłożenia po podaniach rozgrywającego Rafała Zawady, pierwszy w polu punktowym zameldował się Piotr Pamulak, kilka minut później swoje punkty celebrował Damian Tarnowski.

W drugim Półfinale Wombaty Warszawa starały się znaleźć drogę do 4 finału WLF z rzędu. Na ich drodze stanęła ekipa Dukes z Ząbek. Wombaty szybko narzuciły tempo gry, pierwsze przyłożenie biegowe zdobył Porębski Jacek. Następne dwa przyłożenia podaniowe zdobyli Szachewicz Tomasz i Porębski Jacek, którym podawał Gałęzowski Maciej. dodatkowe punkty po podwyższeniach zdobyli: Jan Cichecki, Tomasz Szachewicz i Jacek Porębski. Książętom z Ząbek udało odpowiedzieć się wyłącznie jednym przyłożeniem podaniowym, Jeffrey Thompson podał celnie do Pawła Adamczyka.

I tak w finale rozgrywek znalazły się Dzbany Warszawa i Wombaty Warszawa. Natomiast o 3 miejsce należał do ekip Clockwork Orange Warszawa oraz Dukes Ząbki.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się szybkim atakiem Mechanicznych Pomarańczy, które zdobyły przyłożenie podaniowe. Rozgrywający Artur Górski celnie podał do wyjątkowo świetnie dysponowanego tego dnia Jana Ślazy. Dukes Ząbki mimo wielu prób blisko pola punktowego rywali nie znaleźli sposobu na zdobycie punktów co było zasługą kapitalnej gry defensywy Clockwork Orange kierowanej przez braci Zapendowskich. Kolejne 6 punktów dla popularnych CO zdobył ponownie Jan Ślaza. Były to ostatnie punkty w tym meczu. 12:0 i 3 miejsce WLF IV dla Clockwork Orange!

Finał WLF IV dostarczył olbrzymiej dawki emocji! Cóż to był za finał! Mecz do końca trzymał w napięciu! Rozgrywający Dzbanów Warszawa – Rafał Zawada oraz Wombatów Warszawa Maciej Gałęzowski celnymi podaniami zachwycali zebranych kibiców. Dwa przyłożenia dla zawodników z symbolem Dzbana na koszulce zdobył Piotr Pamulak, natomiast jedno Damian Tarnowski.  2 przyłożenia dla ekipy Wombatów  zanotował Porębski Jacek, który złapał również jednopunktowe podwyższenie. Kolejne przyłożenie Wombatów to dzieło Jana Cicheckiego. Ostatnie przyłożenie dla Wombatów zdobył Szachewicz Tomasz co finalnie uformowało wynik 25 do 18 dla Wombatów Warszawa co dało im zwycięstwo i tytuł MISTRZA WLF IV! 

Wyniki:
#2 WOMBATY vs #3 DUKES 21:6
#1 DZBANY vs #4 CLOCKWORK 12:0
Mecz o 3 miejsce – CO vs DUKES 12:0
FINAŁ WLF IV – WOMBATY vs DZBANY 25:18

Nagrody indywidualne:
Najlepiej Punktujący Zawodnik – Pamulak Piotr [Dzbany Warszawa]
MVP Sezonu – Gałęzowski Maciej [Wombaty Warszawa]
MVP Finału – Porębski Jacek [Wombaty Warszawa]
MVP Defensywy – Jeffery Thompson [Dukes Ząbki]
MVP Ofensywy – Zapendowski Bartosz & Zapendowski Filip [Clockwork Orange Warszawa]

Relacja fotograficzna już dostępna jest na naszym profilu w serwisie Facebook!

Serdeczne podziękowania dla głównego partnera WLF – MOSIR Ząbki za wsparcie organizacji ligii.

Organizacja turnieju finałowego WLF w futbol flagowy w ramach zadania „Atrakcyjny, bezkontaktowy – futbol flagowy!” została współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów oraz organizatorów! Widzimy się już w przyszłym roku ?