Finał 6 sezonu WLF

 

Sobota 30 października 2021 r. – FINAŁ 6 sezonu WLF

Na obiekcie MOSiR Ząbki stawiły się 4 najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym: #1 Gracze Warszawa, #2 Jest Jak Jest (projekt połączonych sił Wombatów, Patonków, O Kurde, Pijawek, Sportowej Warszawy i Łorsoł Rekins), #3 Dzbany Warszawa oraz #4 Clockwork Orange Warszawa.

W pierwszym Półfinale Mechaniczne Pomarańcze podejmowały Graczy z Warszawy. Przez pierwszą połowę wydarzyło się tyle, że wynik był już raczej przesądzony. W drugiej połowie Gracze postawili kropkę nad i dzięki czemu zameldowali się w Finale.

W drugim Półfinale Dzbany Warszawa starały się znaleźć drogę do 2 finału WLF w historii, dzięki czemu mogliby starać się o pierwszy mistrzowski pierścień stołecznej ligi flagówki. Na ich drodze stanął projekt Jest Jak Jest. Zawodnicy JJJ szybko narzucili tempo gry. Jednak do Dzbany z Warszawy częściej meldowały się w polu punktowym i wywalczyły miejsce w Finale.

I tak w Finale rozgrywek znalazły się Dzbany Warszawa i Gracze Warszawa. Natomiast mecz o 3 miejsce należał do ekip Clockwork Orange Warszawa oraz Jest Jak Jest.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się szybkim atakiem zmotywowanych poprzednią porażką graczy Jest Jak Jest. Zawodnicy CO z powodu mnogości kontuzji i absencji gwiazd nie byli w stanie nadążyć. Z końcem gwizdka kapitan zawodników z JJJ krzyknął „3 miejsce WLF VI dla Jest Jak Jest – Elo”!

Finał WLF VI dostarczył olbrzymiej dawki emocji! Cóż to był za finał! Nie zapomnimy go nigdy! Chcielibyśmy napisać, że mecz do końca trzymał w napięciu, ale to był pogrom od pierwszego gwizdka! Rozgrywający z ekipy Gracze Warszawa celnymi podaniami zachwycał zebranych kibiców. Zagrywki biegowe dawały duże zyski jardowe. Finalnie Gracze zdobyli sześć przyłożeń, to dużo, bardzo dużo. Dzbany zdołały zdobyć jedno, jedno! Finalnie zawodnicy zebrani na boisko uformowali wynik 37 do 7 dla Graczy z Warszawy co dało im zwycięstwo i tytuł MISTRZA WLF VI! 

Wyniki:
#1 GRACZE vs #4 CLOCKWORK 38:2
#2 JEST JAK JEST vs #3 DZBANY 12:25
Mecz o 3 miejsce – JEST JAK JEST vs CO 19:6
FINAŁ WLF VI – GRACZE vs DZBANY 37:7

Nagrody indywidualne:
Najlepiej Punktujący Zawodnik – Pamulak Piotr [Clockwork Orange Warszawa]
MVP Sezonu – Dawid Dąbrowski [Wombaty Warszawa]
MVP Finału – Przemysław Deja [Gracze Warszawa]
MVP Defensywy – Jan Cichecki [Jest Jak Jest]
MVP Ofensywy – Damian Tarnowski [Dzbany Warszawa]

Relacja fotograficzna już dostępna jest na naszym profilu w serwisie Facebook!

Serdeczne podziękowania dla głównego partnera rozgrywek WLF – MOSIR Ząbki za wsparcie organizacji ligi.

Organizacja turnieju finałowego WLF w futbol flagowy w ramach zadania „Atrakcyjny, hiper, super – futbol flagowy!” została współfinansowana ze składek od drużyn.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów oraz organizatorów! Widzimy się już w przyszłym roku ?