Playoffs WLF V = Nowy mistrz

Niedziela 26 września 2020 r. – FINAŁ WLF V – na stołecznych boiskach futbolu flagowego stawiły się 4 najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym: #1 Leech, #2 Wombaty, #3 Patonki oraz #4 Clockwork Orange.

W pierwszym Półfinale Wombaty Warszawa starały się znaleźć drogę do 4 finału WLF z rzędu. Na ich drodze stanęła ekipa Patonków. Wombaty szybko narzuciły tempo gry i zdobyły multum punktów. Patonkom udało odpowiedzieć się wyłącznie 18 punktami. 37 punktów Wombatów zapewniło im miejsce w finale WLF V!

W drugim Półfinale Mechaniczne Pomarańcze podejmowały lidera po sezonie zasadniczym Warsaw Leech. Przez pierwszą połowę mecz był wyrównany. W drugiej połowie to zawodnicy z ekipy  Pijawek zmotywowali się bardziej i zdominowali mecz wygrywając 27 do 6.

W finale rozgrywek znalazły się Wombaty (po raz 5 z rzędu) i debiutanci Leech. Natomiast meczo o 3 miejsce należał do ekip Clockwork Orange oraz Patonków.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się szybkim atakiem Mechanicznych Pomarańczy, które zdobyły przyłożenie podaniowe. Rozgrywający Artur Górski celnie podał do wyjątkowo świetnie dysponowanego tego dnia Piotra Pamulaka. Każde posiadanie obu drużyn zakończyło się punktami. Jednak ostatnie słowo w ostatniej zagrywce należało do Patonków. 3 miejsce WLF V dla Patonków Warszawa!

Finał WLF V – Cóż to był za finał – emocji nie brakowało. 3 krotny mistrz i debiutanci. Zgranie i świetna dyspozycja Pijawek, które częściej górowały nad doświadczonymi, choć grającymi w eksperymentalnym składzie Wombatami, dało to im zwycięstwo i tytuł MISTRZA WLF V! Brawo Leech! 

Wyniki:
#2 WOMBATY vs #3 PATONKI 37:18
#1 LEECH vs #4 CLOCKWORK 27:6
Mecz o 3 miejsce – CO vs PATONKI 31:35
FINAŁ WLF V – WOMBATY vs LEECH 6:20

Nagrody indywidualne:
Najlepiej Punktujący Zawodnik – Pamulak Piotr [CO]
MVP Sezonu – Paweł Ołtusek [Leech]
MVP Finału – Porębski Jacek [Leech]
MVP Defensywy – Jeffery Thompson [Dukes Ząbki]
MVP Ofensywy – Gałęzowski Maciej [Wombaty]

Relacja foto dostępna jest na naszym profilu na Facebooku!

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów oraz organizatora! Widzimy się podczas 6 edycji ligi! ?